KASKI Agency

MIKÄ OLEMME?

Kaski on markkinointitoimisto, joka on hyvällä tavalla pieni ja samaan aikaan
yksi Suomen suurimmista. Asiakkaamme saavat käyttöönsä kokeneiden ammattilaisten palkitun osaamisen ja henkilökohtaisen, innostuneen palvelun. Taustaltamme löytyvät kaikki Salomaa Yhtiöiden monipuoliset markkinointiviestinnän
ja -teknologian palvelut.

MITÄ TEEMME?

Autamme asiakkaitamme luomaan brändeihin kaupallista vetovoimaa.
Työkalujamme ovat strateginen luovuus, vaikuttava kommunikaatio ja erinomainen
kanavaymmärrys.

 

KEITÄ ME OLEMME?

Show Members

Heikki Veijola
Managing Director
+358 43 200 0206
heikki.veijola@kaskiagency.fi

Tia Lilius
Business Unit Director
+358 40 772 1447
tia.lilius@kaskiagency.fi

Leena Periaho
Creative Director
+358 40 508 6453
leena.periaho@kaskiagency.fi

Markus Lehtonen
Planning Director
+358 40 049 9986
markus.lehtonen@kaskiagency.fi

Eija Kankare
Client Director
+358 40 560 9633
eija.kankare@kaskiagency.fi

Carina Kitti
Producer
+358 500 404 255
carina.kitti@kaskiagency.fi

Hanna Schroderus
Producer
+358 40 681 1981
hanna.schroderus@kaskiagency.fi

Hanna Salo
Producer / Copywriter
+358 44 537 5675
hanna.salo@kaskiagency.fi

Riitta Lemberg
Copywriter
+358 40 630 6500
riitta.lemberg@kaskiagency.fi

Helimaaria Utriainen
Art Director
+358 40 678 6852
helimaria.utriainen@kaskiagency.fi

Teemu Tuohimaa
Art Director
+35850 573 7497
teemu.tuohimaa@kaskiagency.fi

Kim Paqvalin
Graphic Designer

kim.paqvalin@kaskiagency.fi

Ari Nurmi
Production AD
+358400 656 131
ari.nurmi@kaskiagency.fi

Satu Turunen
Production AD
+35840 678 7821
satu.turunen@kaskiagency.fi

Annu Laine
Web Developer
+358 40 631 0669
annu.laine@kaskiagency.fi

Kristian Broholm
Web Developer
+358 40 647 6761
kristian.broholm@kaskiagency.fi

PALVELUT

Strategia
Liiketoimintastrategiat
Brändistrategiat
Brändiportfoliot
Retail-strategiat

Markkinointi
B2C
B2B
Tutkimukset

Markkinointiviestintä
Konseptit
Mainonta 360 °
Asiakassuhdemarkkinointi

Retail
Retail-strategiat
Myymälämarkkinointi
Pakkaussuunnittelu
Ostopolkuanalyysit

Ilme & Identiteetti
Identiteetti
Logo
Graafinen ohjeisto
Kuvakonseptit
Graafinen suunnittelu
Web-design
Kuvitukset
Esitteet
Lehtikonseptit
AV-esitykset

Viestintä
Maineenhallinta
PR
Tiedotteet
Sosiaalinen media

Sisällöntuotanto
Markkinointitekstit
Artikkelit
Blogit
Natiivimainonta
Videosuunnittelu
Videotuotanto
Sosiaalinen media

Digitaalinen
Verkkosivustot
Käyttöliittymät
Julkaisujärjestelmät
Palvelumuotoilu
Sovellukset
Kampanjat
Hakukoneoptimointi (SEO)

ASIAKKAAT

Olemme saaneet kunnian työskennellä mm.
näiden hienojen brändien kanssa.

Logos

MUKAAN KASKEAMAAN?

Kaski suunnittelee markkinointia, joka tuottaa asiakkaallemme euroja.
Keskeinen työvälineemme on luovuus. Töidemme tunnuspiirteitä ovat vahva
visuaalisuus, oivaltavat ideat, tarinat – sekä äly että tunne.

Oma joukkomme on melko kompakti. Verkostoidumme tarpeen mukaan
parhaiden asiantuntijoiden ja osaajien kanssa. Anna kuulua itsestäsi, jos haluaisit työskennellä kanssamme joko freelancer-pohjalta tai pysyvämminkin.

Kerro itsestäsi meille avoimen hakemuksen muodossa osoitteessa
rekry@kaskiagency.fi

TERVETULOA
KASKI AGENCYYN.